На форум в италианския град Равена Варна представи чрез онлайн връзка кандидатурата си за Европейска столица на културата през 2019 г, съобщи Дарик Варна. На срещата бяха презентирани проекти на всеки един от градовете-кандидати и бяха обсъдени възможностите за сътрудничество в областта на културата.
В представянето участие взеха посланикът на България в Рим Марин Райков, Борислава Чакринова - от Българския културен институт в Рим, кметът на Равена, както и представители на четирите градове-кандидати от България.
От морската столица онлайн презентацията направиха Даниела Димова - председател на постоянната комисия по "Култура и духовно развитие" към общинския съвет, и членове на екипа „Варна 2019“.
Тръмп: Куба е провалена държава и се движи само в една посока - надолу
Дата: 12/05, 17:041 Коментар
Затвор за управител на транспортна фирма и механик за трагедията с тир в Айтос, при която загина жена
Дата: 12/05, 16:55
Българин загина при катастрофа с мотор в Гърция
Дата: 12/05, 16:48
Градушка като яйце удари Трявна, много коли са изпочупени
Дата: 12/05, 16:43