Кадър Фб
Пиарът на ГЕРБ Никола Николов обяви изненадваща вест току що във Фейсбук:
Започва потулването на извращението “Петрохан”!
МВР министърът иска оставките на всички разследващи!", пише той.
Засега няма официално потвърждение.
Информацията идва от сайта "Гласове".
Служебният вътрешен министър Емил Дечев е извикал на спешна среща главния секретар на МВР, неговия заместник, директора на ГНДП и всички разследващи по случая “Петрохан”. Емил Дечев им е поискал оставките заради пропуски в разследването, без дори да се запознае с работата им дотук. Нито да се посъветва с хора на които има доверие за събраните доказателства по случая.
За това съобщава сайтът "Гласове", като се позовава на свои отлично информирани източници.
Новият служебен министър е заявил, че още тази вечер или в понеделник ще предложи на президента Илияна Йотова да освободи главния секретар на МВР и зам.-главния секретар на министерството. Дечев очевидно не познава закона, тъй като президентът назначава и освобождава с указ само главния секретар на МВР.
Това е прецедент в работата на полицията, защото досега никога не се е стигало до уволнението на професионалисти и експерти в разследването по конкретен казус и то при условие, че в много голяма степен са си свършили работата, пише изданието.
От МВР опровергаха тези твърдения по-късно.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Испания задържа рекордните 30 тона кокаин в морето
Дата: 08/05, 07:12
Иран налага нови правила в Ормузкия проток
Дата: 08/05, 07:05
Новият кабинет полага клетва
Дата: 08/05, 07:00
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 08/05, 07:00
Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00