МВР опроверга твърденията за искани оставки на разследващите "Петрохан"


20/02/2026, 23:25

Кадър Булфото

Министерство на вътрешните работи (МВР) излезе с официална позиция във връзка с медийни запитвания относно твърдения за поискани оставки от новия служебен вътрешен министър Емил Дечев на служители, работещи по досъдебните производства "Петрохан" и "Околчица".

От ведомството уточняват, че още в първото си изявление след встъпването в длъжност Дечев е заявил, че приоритетно ще бъде направен преглед на работата на служителите на МВР по двата случая.

Според съобщението, на следващ етап могат да бъдат формулирани изводи и оценки относно конкретните действия на ангажираните служители.

От МВР категорично подчертават, че твърденията за искане на "оставки" на работещите по двете досъдебни производства не отговарят на истината.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Заркова: Сарафов и Гешев заявиха, че не искат да стават главни прокурори, но това не е концерт по желание - така работи мафията
Дата: 10/05, 19:18

Горящата постройка в София е необитаема, но има опасност за съседните складове
Дата: 10/05, 19:14

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 19:10

Гьоко Хаджиевски: Заслужихме победата
Дата: 10/05, 19:03

Домусчиев: Еврото не е причина за инфлацията, 19 % увеличение на паричната маса спрямо 9 % увеличение на производителността
Дата: 10/05, 19:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия