670 снегорина обработват републиканските пътища


21/02/2026, 18:32

снимка: АПИ

670 снегопочистващи машини обработват настилките по републиканските пътища. Трасетата се почистват, за да се осигури проходимост при зимни условия. Сняг продължава да вали почти над цялата страна. Работата продължава, за да се гарантира безопасността на  пътуването. Това съобщават от Агенция "Пътна инфруструктура".

По данни на АПИ поради обилен снеговалеж и почистване временно е ограничено движението по някои пътни артерии. В Северозападна България - в област Монтана, е изцяло затворен за движение на всички видове МПС умастък от път I-1 Видин – Монтана – Враца. В областите Видин и Враца е ограничено преминаването на автомобили над 12 тона в посока Монтана.

За повишаване безопасността и при необходимост е възможно да се затварят отделни участъци за обработка на отсечките с инертни материали. Там, където се налага заради силен вятър, снегонавявания или слаба видимост, е възможно трафикът да се ограничава временно до подобряване на метеорологичните условия и почистване на пътя.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ветераните на Спартак се класираха на полуфинала на държавното
Дата: 09/04, 22:03

Започва делото срещу Николай Попов - съдят жертвите на престъпления, вместо престъпниците
Дата: 09/04, 22:00

Илин Димитров: губим туристи не заради липса на дадености, а заради липса на държава
Дата: 09/04, 22:00

Трима пострадаха при катастрофа на изхода на Русе
Дата: 09/04, 21:581 Коментар

Eксперт по сигурност: Преговорите между САЩ и Иран са само първа стъпка, без гаранция за пробив
Дата: 09/04, 21:54

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия