Варненец: След 70 дни мълчание приемам, че общината подкрепя разрушаването от строители на пътната инфраструктура във "Виница"


27/02/2026, 11:19

снимки: Павлин Лесидренски

Улица "Константин Павлов" във варненския квартал "Виница" не е асфалтирана последните 20–25 години и допреди да се започне активно строителство на лозята, пътят беше поносим и имаше асфалт, с някакви дупки на места. 

След масовото застрояване пътят ставаше все по-зле, до преди няколко месеца, когато започнаха да строят още два обекта без никакъв контрол или пазене на пътната настилка. За това на 16.12.25 г. подадох първия сигнал за унищожаване на инфраструктурата от тежки машини, изсипващи земна маса по пътя, разнасяне на кал по улиците, изрязване на асфалта за включване към ВиК и никакво възстановяване, както и опасни падащи заграждения ежедневно. За това алармира с писмо до Petel.bg варненецът Павлин Лесидренски.

"До момента имам 4 писмени сигнала до Община Варна, над 4–5 обаждания и разговори с представители на общината, като едното беше и до дежурния за бедствия и аварии, и резултат – 0. Единствено след третия сигнал Община Варна прехвърли топката към районния кмет, който всъщност няма никакви правомощия", посочва будния гражданин.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Илин Димитров: 18 820 дни без добра свързаност за Варна
Дата: 15/04, 02:00

Нова вълна африкански прах навлиза в Гърция
Дата: 15/04, 02:00

Филм за „Величие“ показва реална дейност вместо празни обещания
Дата: 15/04, 01:30

Мигриращи чакали от Гърция застрашават популацията на дребен дивеч в поречието на река Места
Дата: 15/04, 01:30

Експерт: Цените на горивата няма да паднат в следващите 2-3 седмици
Дата: 15/04, 01:15

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия