Представител на Израел: Резултатът от удара срещу аятолах Али Хаменей остава неясен


28/02/2026, 12:56

кадър Нова тв

САЩ и Израел са взели под прицел върховния лидер на Иран - аятолах Али Хаменей, и президента на страната Масуд Пезешкиан при съвместните си нападения днес, но резултатът от ударите е неясен, предаде Ройтерс, като се позова на израелски представител. Той не е предоставил подробности, предаде БТА. 

По-рано днес ирански агенции написаха, че Хаменей, който е бил отведен на сигурно място, и президентът Пезешкиан са в безопасност. 
Иранската армия обяви, че е извършила днес нападения срещу четири американски военни бази в Близкия изток, предаде ДПА. Става въпрос за бази в Катар, Бахрейн, Кувейт и ОАЕ.

По-рано иранската държавна телевизия потвърди официално, че силите на Техеран са нанесли ракетен удар по щаба на Пети американски флот в столицата на Бахрейн - Манама.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Георги Кадурин: Без култура ще се превърнем в племе
Дата: 11/05, 22:35

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 22:30

Баскетболистите на Балкан с втора победа над Черно море Тича
Дата: 11/05, 22:24

Мълния изпепели къща в Мъглиж
Дата: 11/05, 22:05

Кузман Илиев: Държавата готви диктат над бизнеса, очакват ни по-високи данъци
Дата: 11/05, 21:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия