Вучков: МВР гарантира честни избори на едва 40 процента


01/03/2026, 16:16

Кадър Нова Тв

Бивш вътрешен министър с остра критика към МВР.

Случаят „Петрохан“ ще бъде политически употребяван и се намира в епицентъра на предизборната кампания. Това заяви бившият министър на вътрешните работи Веселин Вучков в предаването „Събуди се“ по NOVA тази сутрин. Той коментира ролята на силовото ведомство в осигуряването на реда и провеждането на предстоящия вот.

Според него очакванията към министерството за предотвратяване на купения и контролирания вот са прекомерно големи. 

"Работата на МВР може да гарантира свободни и честни избори на не повече от 30-40 процента," посочи Вучков. Той подчерта, че останалата отговорност е на други институции като ЦИК, прокуратурата и ДАНС.

Веселин Вучков защити правото на политическото ръководство в МВР да подбере свой екип, включително на ниво главен секретар и директори на областни дирекции. По думите му промяната на ниво главен секретар е била абсолютно задължителна.

Относно конфликта в Близкия изток той отбеляза, че службите за сигурност трябва да бъдат в състояние на постоянна бдителност. "Много е важно как ще се развият нещата в следващите няколко дни в Иран. Оттук ще произтичат всички реакции, включително и на нашите служби," обясни университетският преподавател.

Като сериозна грешка бившият министър посочи решението на настоящия вътрешен министър и главния секретар да не присъстват в парламента за изслушване по темата „Петрохан“. Според него министърът трябва да действа като балансьор и да споделя наличната служебна информация с обществото.

"Това прикриване беше абсолютно неоправдано," категоричен бе Вучков. Той припомни, че институциите разполагат с изграден капацитет и нормативна база, които могат да бъдат задействани при необходимост, пише dunavmost.com.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бившият служебен министър Емил Дечев: "Притеснително е, че този човек никога не се е изказвал относно проблемите в съдебната система"
Дата: 09/05, 11:07

Шефовете на Формула 1 се разбраха за промени
Дата: 09/05, 11:00

Путин: Ние ще победим!
Дата: 09/05, 10:59

Натрупване на вода над свлачищния откос е причината за свлачището на пътя Смолян-Пампорово
Дата: 09/05, 10:58

Турция планира продажбата на тютюневи изделия да e с лична карта
Дата: 09/05, 10:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия