Снимка: Пиксабей, илюстративна
Считано от 8 март започва поетапно отваряне на израелското въздушно пространство за изходящи търговски полети, при определени условия. Това съобщиха от Министерството на външните работи.
На първо време полети до различни дестинации от летище Бен Гурион в Тел Авив ще изпълняват само израелски авиокомпании, като местните власти препоръчват El Al, Israir и Arkia, а информация за възможностите е налична на интернет страниците на самите авиокомпании.
На този етап израелските власти установяват ограничение за максимум 100 пътници на полет, отбелязват от ведомството. Въведено е и специално изискване към израелските граждани, напускащи Израел, да подписват декларация, че няма да се връщат в страната за период от поне 30 дни от датата на заминаване, уточняват от министерството.
Предлаганата от Министерството на туризма на Израел възможност за извозване на краткосрочно пребиваващите в Израел чужди граждани до границата с Египет е налична към момента за понеделник - 9 март. Гражданите, които желаят да се възползват от нея, следва да се регистрират.
Възможността за напускане на Израел по суша през Йордания и Египет със самостоятелно организиран транспорт се запазва.
През изминалите дни българското посолство в Тел Авив оказа съдействие за извеждане по сухопътни маршрути от Израел на желаещите български граждани и остава на разположение при необходимост, в контекста на новите възможности за напускане на страната.
Контакт с мисията може да бъде осъществен на спешния телефонен номер: +972 54 595 4379 и +972 54 764 0089, както и чрез електронната поща: [email protected]
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 04/05, 08:10
Жена е с изгаряния по лицето и ръцете след пожар в къща
Дата: 04/05, 08:09
Антон Радушев стана на 89 години
Дата: 04/05, 08:02
Кошмар на круизен кораб с три жертви на инфекция
Дата: 04/05, 07:58
Изминаха 11 години без Живко Господинов
Дата: 04/05, 07:56