Булфото
Движението по Аспарухов мост е възстановено, след като около 12:00 часа служители на Градски транспорт – Варна блокираха платното в посока Бургас.Протестиращите са получили покана за среща от кмета на Варна, която са приели, пише "Морето".
Действията на служителите на Градски транспорт започнаха в 11:00 часа с автошествие от базата на общинското дружество на ул. „Тролейна“. Работниците протестират с искане за осигуряване на средства за минимум 5% увеличение на основните месечни заплати със задна дата от 01.01.2026 г. Необходимият ресурс за това е около 1,3 млн. евро.
Организатор на протеста е Федерация на транспортните синдикати към КНСБ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кабинетът слага таван на заплатите за част от ръководствата на държавни предприятия и контролни органи
Дата: 24/06, 11:29
"Възраждане" обвини Румен Радев в цинизъм и двуличие
Дата: 24/06, 11:24
18-годишен шофьор е с опасност за живота след сблъсък в дърво
Дата: 24/06, 11:23
КНСБ: Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция
Дата: 24/06, 11:11
14 екипажа проведоха четири гонки в седмата ветроходна регата „Fair Play Cup 2026“
Дата: 24/06, 11:091 Коментар