Снимка: Юлиян Губатов
Няма свличане на земни маси в района на улица "Бяла Мура" във Варна, няма проблем със ската, който отделя локалното платно на бул. "Васил Левски" от жилищните сгради над него. Това е установила проверка след сигнала за свличане на скат от миналата седмица, съобщи за Радио Варна Тихомир Тимов, директор на дирекция "Инженерна инфраструктура и благоустрояване".
Скатът е бил обезопасен още при изграждането на булеварда, а мрежата е компрометирана на едно място, където са натрупани строителни отпадъци. "Това е вероятно вследствие на сградите, които са строени, след изграждането на самия скат. Първо ще предявим претенции към строителите на тези сгради и хората, които са извършили строителството, за да възстановят мрежата", уточни Тихомир Тимов.
По думите на директора на дирекция "Инженерна инфраструктура и благоустрояване" едната от оградите в района е в отлично състояние, но другата се клати, защото не е добре изпълнена от самия строител. Компрометираната мрежа ще бъде възстановена, а клоните към локалното платно ще бъдат подрязани, подчерта Тимов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Днес няма да се плаща за Синя и Зелена зона във Варна
Дата: 06/05, 09:15
Военноморското училище във Варна усилено използва изкуствен интелект
Дата: 06/05, 09:08
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 09:00
Служебният министър на отбраната Атанас Запрянов: Без наборна служба, професионалните военни не са достатъчни
Дата: 06/05, 08:58
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 08:50