Посолството на САЩ в Ирак предупреди американските граждани за "риск от отвличания"


13/03/2026, 12:41

Пиксабей

Посолството на САЩ в Багдад предупреди за "риск от отвличания" на американски граждани в Ирак, където проирански иракски фракции заплашват интересите на Вашингтон в региона в разгара на войната в Близкия изток, предаде Франс прес.

"Иран и съюзническите му терористични милиции представляват сериозна заплаха за обществената сигурност в Ирак", посочва дипломатическото представителство на своя сайт в актуализирано съобщение, предава БТА.

"Тези групировки са атакували и може да продължат да атакуват американски компании и енергийна инфраструктура, експлоатирана от САЩ", се посочва в съобщението и се добавя: "Американците също така са изложени на риск от отвличания."

От няколко дни САЩ призовават всички свои граждани да напуснат Близкия изток, където на 28 февруари започнаха съвместна с Израел офанзива срещу Иран, отбелязва АФП.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 02:20

Меси с гол и две асистенции при победа на Интер Маями
Дата: 10/05, 02:00

Линдзи Вон е номинирана в състава на САЩ за Световната купа
Дата: 10/05, 01:30

Днес у нас се отбелязва Професионален празник на химика
Дата: 10/05, 01:00

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 00:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия