Булфото
Четирима от общо шестима членове на екипажа на американски самолет цистерна, който се разби вчера в Западен Ирак, са загинали, посочи днес в изявление Централното командване на американските въоръжени сили (СЕНТКОМ), цитирано от Ройтерс.
Оттам добавиха, че усилията за спасяване на останалите двама членове на екипажа продължават, предава БТА.
СЕНТКОМ заяви, че в мисията са участвали два самолета, единият от които е кацнал безпроблемно, а вторият "се е разбил в западната част на Ирак".
"Обстоятелствата около инцидента се разследват. Той не се дължи на вражески обстрел или огън от страна на съюзнически сили“, се казва още в изявлението.
СЕНТКОМ не даде по-подробна информация за инцидента.
Групировката "Ислямска съпротива в Ирак", обединяваща подкрепяни от Иран въоръжени фракции, пое снощи отговорност за свалянето на военния самолет цистерна на САЩ в Западен Ирак, предаде Ройтерс.
В изявление проиранската въоръжена група каза, че е свалила американския самолет за презареждане KC-135 в защита на суверенитета и въздушното пространство на Ирак.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортал: Отборът на Берое изпада по служебен път
Дата: 07/05, 01:30
Мъж от Асеновград излезе от затвора, почерпи се по този повод и се озова в ареста
Дата: 07/05, 01:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 00:30
Отбелязваме Международния ден на радиото и телевизията
Дата: 07/05, 00:30
Световен анализатор за ситуацията с Григор Димитров: Тенисът е жесток спорт
Дата: 07/05, 00:00