Цените на гаражите в Пловдив скочиха осем пъти


15/03/2026, 09:08

Стопкадър бТВ

Пловдивчани изпитват неимоверни трудности с паркирането.

Цените и сделките с гаражи и паркоместа в Пловдив бележат ръст на фона на скромния интерес към закупуване на апартаменти след първи януари.

В Пловдив вече е трудно да паркираш пред дома си. Борбата за паркомясто е безмилостна, а нерядко автомобилът пред блока осъмва с общинска глоба на стойност 50 евро.

Проблемът е за всички райони на града и вече се отразява сериозно на пазара за недвижими имоти. От началото на годината агенциите масово нямат сделки за продажби или наеми на апартаменти. Но пък сегментът с гаражите и паркоместата е във възход.

„Двама клиенти, които купиха - единият купи 8, а другият - 10 гаража, в един проект, като идеята му беше, не да ги продава, а да ги отдава под наем“, посочва кредитен консултант

„Последните 2 години драстично бих казал скочи търсенето на гаражи и паркоместа. И определено ще се качват цените още. Специално на гаражите и паркоместата няма изглед да паднат“, казва Борислав Стоянов, строител и собственик на фирма за недвижими имоти в Пловдив.

Клиентите предпочитат да купуват апартаменти без посредници, направо от строителя, но с условия за гараж.

„То странното е, че първо питат: „а има ли гараж в тази кооперация?“ И тогава питат за апартаментите. Много е странно, че първо искат да видят има ли осигурено паркомясто. И тогава питат за апартамент. А преди нямаше такова нещо“, обяснява Иван Пашов, инвеститор и строител в Пловдив.

Гараж в район „Западен“ от 30 квадратни метра в момента се продава за 30 000 евро с ДДС.

„С предимство за гаражите, които са на партер и са извън подземните гаражи, най-малкото защото за подземните гаражи има ограничения за автомобилите, които са с газови уредби и метан“, твърди Борислав Стоянов, строител и собственик на фирма за недвижими имоти в Пловдив.

Преди 8 години той предлагал гаражи и паркоместа. Никой не се интересувал. Сега цените са скочили осем пъти и се изкупуват почти веднага.

„Не може да се намери оферта за гараж под 25 000 евро, дори и за паркомясто. Всичко останало е в диапазона от 30-35-40 хиляди евро за единични, и за двойни гаражи – нагоре“, уточнява Стоянов.

„Приемаха, че 5000 евро за паркомясто е скъпо. Сега като чуят 5000 за паркомясто – приемат, че е някакъв майтап. Аз съм продал гараж в „Кючук Париж“ за 60 000 евро А реално средната цена ми върви около 30-35 хиляди евро в момента“, допълва инвеститорът и строител Иван Пашов.

Месечните наеми за гаражи в Пловдив вървят в диапазона 80-90 евро.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп: Искам по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна
Дата: 09/05, 07:26

630 820 евро събра благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Дата: 09/05, 07:14

ЦСКА отне второто място от ЦСКА 1948
Дата: 09/05, 07:05

Спират пети блок на АЕЦ "Козлодуй"
Дата: 09/05, 07:00

С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия