Ружа Райчева обърна внимание на неприятен феномен.
Ето какво пише тя:
Масово се наблюдава явлението цените в евро да се приравняват на левовите си стойности. Тоест - двойно. Психологически на търговците да им е спокойно, че не се “минават” с някакви си 3,50 евро, например, а за 7 евро. Друго си е! Толкова си беше и в лева, какво толкова… все тая. Голяма работа, нали… какво им пука на Ганя. Ще оживеят.
Гледам една дупка 30 кв. м. в София, с нужда от ремонт - дават я под наем за 300 евро…На бас, че преди това авторът на обявата го е било лекинко срам да обяви бункера си като след бомбардировка за 600 лв. Ама какво е 300, нали? Друго си е!
Смазващо.
А заплатите на повечето хора са същите. Не са мръднали, само са психологически двойно намалени, докато в магазините тече гавра. Златни зеленчуци. Златни плодове. Чужди пари в портфейлите. И трици в главите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Министър Ефремова: Социалната система не е място за експерименти
Дата: 08/05, 14:29
БФС: Спартак е изряден и преизпълни изискване на УЕФА
Дата: 08/05, 14:21
Пишман "килър" случайно е уцелил жената до Старбъкс на Главната във Варна? Районът е пълен с ученици
Дата: 08/05, 14:101 Коментар
Песков: Путин е готов да преговаря с Европейския съюз
Дата: 08/05, 14:06
Черно море и Спартак взеха лиценз, Берое - не
Дата: 08/05, 14:01