Кадър Youtube
ЕС предложи на Украйна техническа подкрепа и финансиране за възстановяването на петролопровода “Дружба”. Ha 27 януари руски удари повредиха петролопровода и доведоха до прекъсване на доставките на суров петрол за Унгария и Словакия.
Унгарският премиер - Виктор Орбан, обвини Украйна, че съзнателно бави възстановяването на петролопровода и блокира приемането на 20-ия пакет от санкции срещу Русия и заема от 90 милиарда евро за Киев, който европейските лидери одобриха в края на миналата година, посочва БНТ. Темата доминира и кампанията в Унгария преди изборите на 12 април, на които се очаква управляващата партия Фидес да загуби от опозиционната Тиса.
В опит да променят позицията на Унгария за заема и санкциите, председателите на Европейския съвет и на Европейската комисия - Антонио Коща и Урсула фон дер Лайен, проведоха разговори с двете държави и Украйна и предложиха ЕС да подпомогне и финансира възстановяването на петролопровода. Украйна прие предложението. Според Коща и Фон дер Лайен европейските експерти са незабавно на разположение.
Двамата председатели съобщиха, че работят и за намирането на алтернативни маршрути за транзит на неруски суров петрол към страните от Централна и Източна Европа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Испания задържа рекордните 30 тона кокаин в морето
Дата: 08/05, 07:12
Иран налага нови правила в Ормузкия проток
Дата: 08/05, 07:05
Новият кабинет полага клетва
Дата: 08/05, 07:00
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 08/05, 07:00
Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00