Снимка Пиксабей
Руски граждани бяха неприятно изненадани.
Литва наложи забрана за влизане на своя територия на 268 руснаци, сражавали се във войната на Русия срещу Украйна, предаде ДПА.
"Заплахите за сигурността, които представляват бившите руски войници, са очевидни. Не можем да ги пренебрегнем", заяви днес литовският вътрешен министър Владислав Кондратович, обяснявайки решението на страната членка на ЕС и НАТО.
Министърът на външните работи на Литва Кестутис Будрис на свой ред каза, че "в Европа няма място за убийци, които са допринесли за агресията и терора срещу Украйна".
Будрис описа хората, които са били пряко замесени в руската агресия, като военнопрестъпници и заяви, че трябва да им бъде забранено да влизат в ЕС или в Шенгенското пространство.
Решението на Литва е в синхрон със забраната на Естония, която в началото на годината забрани влизането и включи в черния си списък над 1300 руснаци, воювали в Украйна, отбелязва БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Златото поскъпна до над двумесечен връх
Дата: 11/08, 23:20
ЦСКА 1948 отпадна от Европа след загуба с продължения от Панатинайкос
Дата: 11/08, 23:10
Кабинетът „Радев“ внася утре програмата си за управление до 2030 г.
Дата: 11/08, 23:031 Коментар
Броят на жертвите на труса в Колумбия достигна 250, над 700 са ранени
Дата: 11/08, 22:55
Силно земетресение разлюля отново района на Вранча
Дата: 11/08, 22:46