кадри: Бтв
От три месеца общинската Четвърта градска болница в София е без заплати заради лошото ѝ финансово състояние. Текат проверки.
Старшата медицинска сестра Недялка Гълъбова е сред над 150-те души в Четвърта градска болница, които са без заплати и без осигуровки от декември, разказва Бтв.
„От месец декември ние няма заплати, имаме частично заплащане с проценти и дотук. Нямаме осигуровки. Аз лично нямам от ноември месец, тоест след 25-о число аз ще съм с прекъснати здравни осигуровки“, каза Недялка.
_%20416x%20720.png)
Последните месеци живее с около 500 евро.
Председателят на здравната комисия в общината, общински съветници от БСП, „Спаси София“, ГЕРБ и ПП-ДБ инспектираха болницата, предаде Бтв.
От ГЕРБ настояха общината да отпусне пари, за да запълни дупката в бюджета за да се изплатят заплатите. Останалите изразиха съмнение в ръководството на болницата и как се харчат парите в нея.
До края на седмицата Столичната община ще подпише договорите за да бъдат изплатени част от заплатите.
Но поискания от болницата заем няма да бъде отпуснат, преди уверението от проверките, че в болниците няма нарушения, каза Ваня Григорова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Починала е младата майка, открита в неадекватно състояние на Околчица
Дата: 23/06, 10:57
Двама души бяха убити при стрелба в библиотека в Калифорния
Дата: 23/06, 10:52
Русинова: Как така държавата не може да направи 5 лаборатории за кръвни проби за наркотици?
Дата: 23/06, 10:471 Коментар
Внучката на Тръмп предизвика скандал в САЩ: Показа пищната си вечеря с пари на данъкоплатците
Дата: 23/06, 10:401 Коментар
Акциите на SpaceX се сринаха
Дата: 23/06, 10:36