Кадър Нова тв
Той надмина рекордите на легенди като Севдалин Маринов, Янко Русев, Иван Иванов и Асен Златев, които имат по пет континентални титли, и се изравни с Йото Йотов, спечелил шест златни медала през 90-те години, предаде Нова тв
В изключително драматична битка той спечели двубоя в категория до 60 килограма.
Ангел Русев завърши с двубой от 275 килограма, с което успя да изпревари арменеца Гарник Чолакян, който до последния опит изглеждаше като сигурен златен медалист.
Заради контузия в дясното коляно, която нарушаваше подготовката му последните два месеца, Русев направи два неуспешни опита на 155 кг.
В крайна сметка, в последния момент Русев, който направи два неуспешни опита на 155 килограма в изтласкването и изглеждаше видимо разколебан, успя да се събере за третия си опит и да вдигне тежестта, с което да излезе и на първото място.
Другият българин в категорията Дениз Данев се включи в борбата за медали, като се пребори за отличието в изтласкването. Той демонстрира впечатляваща сила, като вдигна 151 килограма, което се оказа второто най-високо постижение в дисциплината, отстъпвайки само на резултата на Ангел Русев.
По време на състезанието Данев записа успешен опит и на 147 килограма, но не успя да повтори това постижение при следващия си опит със същата тежест. С общ резултат от 266 килограма в комбинацията, той завърши на шестата позиция в крайното класиране.
Крайно класиране в категория до 60 килограма при мъжете:
Двубой:
1. АНГЕЛ РУСЕВ (БЪЛГАРИЯ) - 275 кг (120+155)
2. Гарник Чолакян (Армения) - 274 кг (124+150)
3. Игит Ердоган (Турция) - 269 кг (121+148)
Тръмп обяви за удължаване на примирието с Иран
Дата: 21/04, 23:34
Журналистът Валерия Велева: "Все още нямаме дори юридически субект - партия "Прогресивна България" - тя е само учредена"
Дата: 21/04, 23:27
Никола Цолов с бронз на картинг шампионата по издръжливост в Хасково
Дата: 21/04, 23:21
Половин Шумен остана без вода днес след поредна авария
Дата: 21/04, 23:14
Трафик нюз: 22-годишният, задържан за убийството на баща си в Пловдив, е направил частични самопризнания
Дата: 21/04, 23:07