Пиксабей
Турските железници започнаха първи тестове с влакови композиции по новоизграждащата се високоскоростна железопътна линия между централната гара „Халкали“ в Истанбул и граничния пункт Капъкуле – Капитан Андреево на българо-турската граница, съобщава Анадолската агенция.
По информация на Турските държавни железници, цитирана от Анадолската агенция, строителството на 153-километровия участък между Черкезкьой и Истанбул е напълно завършено. Вече са извършени и всички необходими проверки на инфраструктурата, като именно в този участък са започнали първите пробни движения на влакове в двете посоки, пише "Морето".
Високоскоростната линия, предназначена за пътнически и товарни превози, се изгражда от 2019 г. със съвместно финансиране от Турция и Европейския съюз. По нея влаковете ще могат да се движат със скорост до 200 км/ч.
След завършването ѝ времето за пътуване с пътнически влак между Истанбул и Одрин се очаква да бъде съкратено от около четири часа до час и половина, а за товарните превози – от осем до три часа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Зачестяват случаите на ухапвания от кърлежи в столичните паркове
Дата: 14/06, 09:30
Изграждат дъждовни градини по река Дунав
Дата: 14/06, 09:20
Потушиха 56 пожара през изминалото денонощие
Дата: 14/06, 09:16
Протест избухна срещу външния министър на Иран
Дата: 14/06, 09:14
Австралия поднесе сензация на Мондиала с победа над Турция
Дата: 14/06, 08:56