Снимка: Petel.bg
След направен анализ през 2025 г. е променена концепцията за модернизацията на път II-29 Добрич – Варна, като приоритет е даден на направлението Варна – Добрич – ГКПП „Йовково“, определено като ключово за международната транспортна свързаност между Румъния, България и Гърция. Това става ясно от отговор, който Про нюз Добрич получи от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).
Оттам посочват, че, като следващ етап се предвижда изработване на идеен проект и екологична документация за модернизация на път II-29 Варна - Добрич - ГКПП „Йовково“.
Плановете включват разширяване до габарит Г20 – с по две ленти за движение във всяка посока, разделителна ивица и банкети.
В програмата на АПИ за 2026 г. вече е заложено изготвянето на задание за проектиране и тръжна документация.
Това ще позволи в следващ етап да бъде обявена обществена поръчка за реалното изпълнение на проекта.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пролетен фестивал ще се проведе днес в Морската градина на Варна
Дата: 06/05, 10:18
Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов: За балистична заплаха ще разчитаме на колективна защита
Дата: 06/05, 10:081 Коментар
Президентът Йотова: Най-важната дума днес е "благодаря"
Дата: 06/05, 10:001 Коментар
Във Варна се състоя ритуал по тържественото издигане на флага на Военноморските сили
Дата: 06/05, 09:501 Коментар
Голям протест на сръбските студенти е насрочен за 23 май
Дата: 06/05, 09:42