С риск за живота си: Водолази извадиха 17-годишен младеж от река Янтра


23/05/2026, 16:10

Снимка: Булфото

Пожарникари, полицаи и водолази спасиха 17-годишно момче в търновското село Шемшево, съобщиха от полицията.

Въпреки тежката метеорологична обстановка след обилните валежи в област Велико Търново, преди обед младежът е влязъл в река Янтра и буйните води го понесли. 

Благодарение на бързата и адекватна намеса и с риск за собствения си живот, водолазна група от сектор „ Специализирани оперативни дейности“ при РД ПБЗН - Велико Търново е успяла да извади младежа. 

Във видимо добро здравословно състояние той е предаден на медицински екип за преглед, предава Дарик.

Ограничено е движението на товарни автомобили през Прохода на Републиката. 

Заради наводнение е затворен пътят за влизане във Велико Търново откъм Гурково, съобщават от ОДМВР.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Равнището на река Дунав при Русе е минус 108 сантиметра под морското ниво
Дата: 10/08, 09:18

143 пожара са потушени за денонощие, един човек е пострадал
Дата: 10/08, 09:12

Димитър Стоянов: GPS модулът на падналия край Кардам дрон не дава летателни координати, чакаме Украйна
Дата: 10/08, 09:051 Коментар

Съдия Петко Минев за убийството в Пловдив: След като разбили черепа на жертвата, ползвали раната като пепелник. Такова унижаване не съм виждал
Дата: 10/08, 08:50

Борино става първата община в България с план за мирно съжителство с мечките
Дата: 10/08, 08:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия