Отстраниха главния секретар на НС Стефана Караславова


03/06/2026, 15:59

Кадър БТВ

Главният секретар на Народното събрание Стефана Караславова е отстранена от поста, съобщава Нова телевизия.

Мярката е в сила от днес.

Тя е изпратила писмо до народните представители и служителите на администрацията снощи, с което ги уведомява, че вече няма да изпълнява функциите си.

Като длъжност главният секретар на парламента управлява бюджета на Народното събрание и подписва всички търгове и обществени поръчки.

Караславова заема тази длъжност от май 2017 г., като е освободена за кратко през 2021 г. През 2022 г. обаче отново се връща на поста, когато начело на парламента е Вежди Рашидов. Била е главен секретар и в Министерството на правосъдието.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лавров: Войната на Байдън се превърна във войната на Тръмп
Дата: 04/06, 20:37

Васил Данов: Военните разходи на Русия преминаха 40 % от бюджета
Дата: 04/06, 20:36

Съдът в Бургас отказа да пусне Никола Бургазлиев
Дата: 04/06, 20:33

Любо Пенев за "Мача на надеждата": Покажете, че България може да бъде единна, когато помага на хора в нужда
Дата: 04/06, 20:251 Коментар

Дърво падна и затвори бул. "Княз Борис" във Варна: Пътят към Златни пясъци е затворен
Дата: 04/06, 20:23

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия