Нова измама: Дай си мобилния за спешен разговор


12/03/2014, 14:32

Русенската полиция предупреди за нова схема на измами.

Непознат заговаря набелязания гражданин/гражданка (най-често непълнолетен) и му иска мобилния телефон, за да се обади от него поради някаква важна причина.

След като получи телефона, измамникът провежда разговор, понякога дори поставя собствена СИМ-карта, след което намира претекст да се отдалечи и да избяга с телефона на услужливия гражданин.

Полицията съветва: Ако към вас бъдат отправени подобни искания да не се доверявате, колкото и логично и убедително да звучат. Не давайте вашия телефон на непознати лица. Предупредете вашите близки, приятели и роднини, за да не станат жертва на подобни измами.

ОД на МВР Русе апелира към гражданите в активна възраст да обърнат внимание на младежите и децата в тяхното обкръжение за описаната схема на измама и да им обясняват как да реагират, ако се опитат да ги измамят.

ОД на МВР - Русе призовава да бъдете внимателни, да не се доверявате на случайни хора и да не им предоставяте ваши вещи.

Ако станете жертва на измама или към вас (ваши вещи) бъде проявен интерес от лица по описаната схема, незабавно се обадете на тел. 112. /24 часа

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Правната комисия в НС прие и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Дата: 12/05, 12:10

80 законодатели призоваха Стармър да се оттегли
Дата: 12/05, 12:06

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 12:00

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 12:00

Над 630 ракети срещу градушките са изстреляни за денонощие
Дата: 12/05, 11:46

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия