кадър: Нова телевизия
Европейската комисия иска да санкционира руския патриарх Кирил и ръководителя на световната шахматна федерация Аркадий Дворкoвич, съобщи електронното издание "ИЮ Обзървър". Това се съдържа в предложения от Комисията 21-и пакет санкции срещу Русия, който може да бъде одобрен още тази седмица, предава БНР.
Дворкович трябва да бъде санкциониран заради публичната си подкрепа за войната в Украйна, се казва в документа. Комисията иска наказание за него и заради ролята му в руската шахматна федерация, която организира турнири в окупираните територии.
Патриарх Кирил трябва да бъде включен в списъка, защото постоянно оправдава и се изказва в подкрепа на агресивната война, изтъкват от Брюксел.
И патриархът, и Дворкович са били предлагани за санкции и преди. Тогавашното унгарско правителство на Виктор Орбан обаче е налагало вето.
В предложението фигурират също руският министър на спорта Михаил Дегтярьов, ръководителят на федерацията по борба Михаил Мамиашвили и временният председател на олимпийския комитет Станислав Поздняков. И тримата подкрепят руската война в Украйна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Прокуратурата в Перник разследва случая на принуда и побой над 12-годишно момче в Радомир
Дата: 07/08, 18:35
Голям пожар гори в Пловдивско
Дата: 07/08, 18:22
Над 24 часа по-късно: Битката с пламъците край „Тракия“ продължава, стотици пожарникари са на терен
Дата: 07/08, 18:13
Споразумение за отбрана между Турция, Саудитска Арабия и Пакистан
Дата: 07/08, 18:01
Въвеждат боди камери при проверките на строителните обекти в София
Дата: 07/08, 17:49