Стопкадър НБА
Автобус, превозващ фенове от Световното първенство по футбол, беше запален, а тийнейджър получи огнестрелна рана в центъра на Манхатан, след като хиляди баскетболни фенове излязоха по улиците, за да отпразнуват първата титла на Ню Йорк Никс от 53 години.
В хода на празненствата, стотици, предимно млади хора се събраха около конвой от около 15 автобуса на "Таймс Скуеър", в които пътуват привърженици на Бразилия и Мароко, прибиращи се от първия мач от Мондиал 2026 в Ню Йорк. Някои от тях се покатериха на покривите на автобусите, след което влязоха в тях и седнаха на шофьорските седалки. Един от жълтите училищни автобуси дори беше запален според видеорепортер на агенция Ройтерс, но не е станало ясно дали някой е пострадал, пише Спортал.бг.
Някои фенове пуснаха фойерверки и хвърлиха димки след триумфа, пеейки "Никс в пет!" (б.а. победа с 4-1 след пет изиграни мача във финалната серия).
Около 2:00 часа сутринта местно време 17-годишно момче беше простреляно в крака по време на празненствата, заяви служител на органите на реда пред Ройтерс. Той добави, че трима заподозрени са били арестувани.
"Те изживяват своята радост малко грубо, но това е положението. Това се случва навсякъде по света, когато някой отбор спечели", заяви Юсеф Сабър, 49-годишен канадец от марокански произход, напуснал един от автобусите преди да бъде обграден от тълпите баскетболни фенове.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Григор Димитров получи специална покана за участие в основната схема на „Уимбълдън“
Дата: 16/06, 13:51
С 3,52 промила алкохол: Мъж подкара камион на Община Несебър, блъсна се в ограда и кола на паркинг в Слънчев бряг
Дата: 16/06, 13:40
Бюджетната комисия прие да се вдигне нивото на държавния дълг с до 3,8 млрд. евро
Дата: 16/06, 13:31
18-месечно дете пострада при челен сблъсък между две коли край Видин
Дата: 16/06, 13:25