Нова заложническа криза в украинския град Харков завърши със задържането на бойци от радикалната организация "Десен сектор". 30-ина души, които стреляха с автоматично оръжие и взеха заложници, бяха отведени в районния отдел на украинското МВР, съобщи ИТАР-ТАСС.
Украинските власти обясниха, че задържаните нямат паспорти и тепърва ще се установява самоличността им. От заловеното оръжие пък ще се снемат пръстови отпечатъци, пише блиц.
Всичко започна, когато в късно снощи в щаб-квартирата на радикалната организация бяха държани трима заложници - двама охранители и един милиционер. Малко по-късно, след проведени преговори, бойците освободиха единия от похитените.
Вътре в сградата, по данни на униформените, е имало около 40 радикали. От втория етаж на сградата пък бяха хвърлени шумови гранати и коктейли "Молотов". При сблъсъците на улицата са били открити два трупа, като се предполага, че единият от убитите е полицай.
След няколко часа се стигна до операция по освобождаване на заложниците, а бойците бяха закопчани.
БФС с позиция след расисткия скандал на „Тича"
Дата: 10/05, 12:20
Васил Терзиев: Готови сме за Джиро д’Италия
Дата: 10/05, 12:101 Коментар
Утре откриват паметник на Елисавета Багряна
Дата: 10/05, 12:00
Сестри Стоеви спечелиха титлата във Франция
Дата: 10/05, 11:50
Адам Йейтс се оттегля от Джирото заради контузиите от тежкото падане вчера
Дата: 10/05, 11:40