General Motors изтегля над 1,5 млн. коли за корекция на три проблема


18/03/2014, 21:42

General Motors Cо ще изтегли над 1,5 млн. превозни средства, за да коригира три отделни проблема, съобщава MarketWatch.

Всичките автомобили са произведени в периода 2008-2014 г. Ходът е следствие на искане на главния изпълнителен директор на американската компания Мари Бара, която е пожелала "цялостна вътрешна проверка на безопасността" на произвежданите от гиганта коли.

Според представители на щатския производител изтеглянето на превозните средства се дължи на дефектни запалителни свещи. Проблемът се наблюдава при моделите Buick Enclave и GMC Acadia, произведени от 2008 до 2013 г., колите Chevrolet Traverse (2009-2013 г.), както и Saturn Outlook (2008-2010 г.).

"Помолих екипа ни да насочи усилията си върху нашите негативни отзиви за продуктите, да ги приведе в ред и да ги разрешим бързо", посочи главният изпълнителен директор на GM.

"Провеждаме интензивен преглед на вътрешните ни процеси. Ще обявим още новини, преди да продължим напред", допълни тя.

От GM посочиха, че се очаква да изразходят около 300 млн. долара през първото тримесечие, за да се покрият разходите по изтеглянето на превозните средства от пазара.

В разгара на сесията на Wall Street в понеделник една акция на автомобилния гигант се търгува за 34,13 долара при дневно поскъпване от 0,10 на сто.

 

Dnes.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



САЩ преговарят с Дания изграждането на нови военни бази в Гренландия
Дата: 13/05, 07:57

Състоянието на певицата Бони Тейлър остава тежко
Дата: 13/05, 07:48

Въвеждат временна организация за движение на автомобилите в части на страната
Дата: 13/05, 07:39

В Големо село назрява протест заради замърсяванията на въздуха
Дата: 13/05, 07:29

Предупреждение за силен вятър в 20 области на страната
Дата: 13/05, 07:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия