Няколко служби, сред които Гражданска защита, Българската армия и ВиК се включиха впогребението на най-тежкия мъж в България - Иван Генов от Стражица, предаде БГНЕС.
Иванов тежеше 270 килограма. Мъжът бе погребан днес в родния си град.
Заради размерите на ковчега, той не можеше да влезе в дома на покойника. Това наложи десетина служители на Гражданска защита да изнесат тялото му с брезентово платнище. След което бе натоварен с мотокар на Българската армия в малък камион на ВиК дружеството в Стражица.
Съпругата му Димитринка сподели през сълзи, че вместо да го изнасят, за да го погребат, в сряда сутринта е трябвало да го изнесат, за да бъде транспортиран в софийска клиника за лечение.
48-годишният мъж имаше тежко възпаление на разширените вени и огромни язви по краката. Никоя болница обаче не искаше да го приеме, защото нямали легло, което да го издържи. /bTV
Девет земетресения край Техеран
Дата: 13/05, 13:58
Гюров похвали МВР за свалянето на охраната на Пеевски
Дата: 13/05, 13:53
Правителството отмени решение за пръскането срещу комари
Дата: 13/05, 13:40
Един билет за пътуване с прекачвания с влак в ЕС
Дата: 13/05, 13:32
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 13:30