Снимка Булфото
Министерството на търговията на САЩ обяви премахването на санкциите срещу два самолета и три авиокомпании, свързани с Корпуса на стражите на Ислямската революция (КСИР).
Решението дойде на фона на съобщения за напредък в преговорите между Иран и Съединените щати.
Високопоставен представител на арабска държава от Персийския залив, запознат с хода на преговорите, заяви пред CNN, че има 50% шанс за постигане на американско-иранско споразумение още до 7 август. Той отбеляза, че в иранската делегация, която води преговорите, няма представители на КСИР.
„Ройтерс“ цитира високопоставен американски източник, според когото САЩ са се съгласили да предоставят на Иран контрол над корабите, преминаващи в Персийския залив през Ормузкия проток.
Обсъжда се и въпросът за контрола над плавателните съдове, движещи се в обратна посока, пише novini.bg.
Междувременно израелският министър-председател Бенямин Нетаняху коментира ситуацията: „Доналд Тръмп е най-големият приятел на Израел сред американските президенти, а САЩ са нашият най-голям съюзник. Но съществуването на Израел не е предмет на преговори. Независимо дали ще бъде сключено споразумение, или не, ние ще направим всичко необходимо, за да гарантираме сигурността и бъдещето на нашата страна.“
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ЦСКА 1948 направи 1:1 като гост на гръцкия гранд Панатинайкос
Дата: 05/08, 23:30
Израел не прие най-новата пътна карта за ивицата Газа
Дата: 05/08, 23:10
Стотици тонове дини гният необрани в Любимец
Дата: 05/08, 22:552 Коментара
А1 затвърди лидерството си като най-голямата технологична компания и системен интегратор
Дата: 05/08, 22:50