Пиксабей
Глоба от 100 евро наложи Районният съд във Варна за проява на дребно хулиганство, съобщават от пресслужбата на съда.
Конкретният случай на хулиганска проява се разиграва на централния плаж във Варна сутринта на 5 август т.год. 37-годишен, след употреба на алкохол, започнал да притеснява плажуващи, които се оплакали от поведението му на спасителите и търсели съдействие да бъде извикана полиция.
Мъжът приближил спасителния пост и продължил да се държи неадекватно, като псувал и отправял множество обидни изрази, както към спасителите, така и към околните туристи и хората от близкото заведение.
Районният съд прие, че е налице основание за налагане на административно наказание на нарушителя за непристойното му и смущаващо туристите поведение. Проявата е нарушение по смисъла на Указа за борба с дребното хулиганство, за което на 37-годишния мъж бе наложена глоба в размер на 100 евро.
Решението на Варненския районен съд подлежи на обжалване в 24-часов срок, като в случай на жалба производството пред окръжния съд е насрочено за 11 август от 13 часа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Край на левчето на етикетите, от 9 август цените ще са само в евро
Дата: 06/08, 16:51
Пулев: България има реална възможност за привличане на инвестиции
Дата: 06/08, 16:39
Абровски обеща защита на производителите на плодове и зеленчуци
Дата: 06/08, 16:252 Коментара
МФ за панаира в Пловдив: Съдебното решение на ВКС не е достигнало до нас
Дата: 06/08, 16:22
Отчетоха спад на имотните сделки във Варна, но цените растат
Дата: 06/08, 16:15