Община Варна ще изключи осветлението на сградата си в центъра на града за един час. Това ще бъде част от световната инициатива "Часът на Земята", чиято цел е да привлече вниманието на хората към различни природозащитни проблеми и да ги стимулира да заемат активна позиция в решаването им. На 29 март 2014г. (събота) от 20,30 до 21,30 часа административният център на морската столица ще загуби блясъка на ефектното си осветление, но ще даде своя принос в предпазването на планетата от вредните влияния на човешката дейност, съобщиха от пресцентъра на общината.
В края на миналата година общинската администрация на Варна спечели наградата за "Най- зелен град". Еконаградата е приз на Националната кампания „Зелена България“, финансирана по ОП „Околна среда 2007 – 2013 г“ към МОСВ , в категорията „Община с най-висок процент газификация“. Полученото тогава признание доказва, че политиките за устойчиво градско развитие на градската среда дават своя резултат.
Международната организация WWF провежда кампанията "Часът на земята" от 2007г., като България се включва през 2009г. През 2013г. в инициативата участват 103 града, културни институции, бизнеси и медии, а нейни посланици бяха известни актьори, музиканти и икономисти.
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10
Днес отбелязваме Световния ден на медицинските сестри
Дата: 12/05, 01:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 00:40
Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00