Въпреки конфликта, руснаци и украинци ще събират тен у нас


27/03/2014, 12:43

снимка: БулФото

Туристическият бранш във Варна няма опасения за сезона, независимо от кризата между Русия и Украйна. Това е станало ясно на заседание на обществения съвет по туризъм, съобщиха от пресцентъра на община Варна.

Оптимизъм за успешен сезон дава и информацията, предоставена от летището и Морската гара в града.

"45 авиокомпании вече заявиха желанието си за извършване на чартърни полети от и до летище Варна. До края на април очакваме заявки от още 10, като интересен е фактът, че през този летен сезон ще реализираме 100 полета повече от и до Германия.

Няма спад в броя на полетите от и до Русия и Украйна", е коментирал директорът на летище Варна Димитър Костадинов, цитиран от пресцентъра на общината.

Информацията от Морската гара е, че тази година очакват възстановяване на обема на круизите, който претърпя спад през миналия летен сезон.

Разчетите са за 20-25 туристически лайнера, които ще докарат средно около 12 000 туристи. /iNews.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пеевски: Свалиха ми охраната от НСО. Това е добра новина
Дата: 13/05, 11:45

Прокурорската колегия на ВСС отложи взимането на кадрови решения заради внесените в НС законови промени
Дата: 13/05, 11:37

Лекар от Варна: Новите правила за телемедицината са административен абсурд
Дата: 13/05, 11:29

Стопанин наби ВиК инкасатор в Недан
Дата: 13/05, 11:222 Коментара

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 11:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия