Съпругата на шофьора на автобуса със загиналите в Лим: Счупен болт, а не мъжът ми е виновен за трагедията


05/04/2014, 08:35

Съпругата на Илия Измирлиев - шофьорът на автобуса, в който преди 10 години загинаха 12 деца в ледените води на река Лим, е категорична, че виновник за трагедията е неизправност на возилото, а не мъжът й. "Ябълковидният болт е бил счупен и автобусът е неуправляван", категорична бе София Измирлиева в предаването "Събуди се" по Нова телевизия, пише Блиц.

Единственият признат от съда за виновен за зловещата трагедия, при която загинаха 12-те свищовски дечица, е шофьорът на рейса Измирлиев. "Той за една нощ беше с чисто бели коси. На него му е толкова болно, но и да говори, няма какво да промени. Видяхме, като извадиха автобуса, че той няма никаква вина. Защо след установяването на явен дефект в автобуса продължиха да търсят виновен? Илия е бил последният човек, който е напуснал автобуса. Той е излязъл през люка и след това се е мушкал няколко пъти и вадил,  каквото може, каквото е видял в тъмното, за да спаси дечицата. Той последен е издърпан от автобуса", разказва за Черния Великден София Измирлиева. 

Жената подчерта, че и до днес получават благодарствени картички за Коледа и Нова година от родителите на спасените деца. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Фериботът в Белослав спира да работи за три дни
Дата: 12/05, 09:42

Арабист: Преговорите между САЩ и Иран навлизат в критична фаза
Дата: 12/05, 09:34

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 09:30

Спипаха подпийнал шофьор да кара кола след полунощ във Варна
Дата: 12/05, 09:29

Мъж на 80 години почина, след като багер го блъсна на пътя Варна - Златни пясъци
Дата: 12/05, 09:26

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия