Расмусен все пак е записал разговор с Путин


18/04/2014, 17:03

Генералният секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен е имал в себе си работещ микрофон по време на личен разговор с руския президент Владимир Путин, съобщава датската осведомителна агенция "Рицаус бюро", цитирана от "Русия днес".

Срещата е била през 2002 г., когато Расмусен е бил премиер на Дания, а страната е била ротационен председател на Европейския съюз. Вчера Путин разказа случката по време на директната линия с граждани и допълни, че части от разговора са били публикувани. Това предизвика остра реакция от говорителката на НАТО Оана Лунджеску, която го обвини, че се опитва да отклони вниманието от действията на Русия в Украйна. 

Пред датската агенция обаче журналистът Кристофер Гулдбрансен казва, че той лично е закачил микрофона на Расмусен. Тогава журналистът е снимал документален филм "Фог зад кулисите". /"Сега"

"Бях закачил микрофон за пресконференция. След нея Расмусен отиде на среща с Путин, но не свали микрофона. Разговорът беше записан и използван във филма", казва Гулдбрансен и допълва, че по принцип Расмусен внимава да не носи микрофон в подобни ситуации.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Милиони за пътна безопасност стоят по сметки, а катастрофите у нас растат
Дата: 22/06, 20:43

Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 20:40

Ангелов: Бюджетът ще бъде внесен до края на юни, няма да има социални съкращения
Дата: 22/06, 20:25

Трима души са блъснали млад мъж от Лъвов мост
Дата: 22/06, 20:09

Черно море с първа тренировка в Трявна
Дата: 22/06, 20:02

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия