Генералният секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен е имал в себе си работещ микрофон по време на личен разговор с руския президент Владимир Путин, съобщава датската осведомителна агенция "Рицаус бюро", цитирана от "Русия днес".
Срещата е била през 2002 г., когато Расмусен е бил премиер на Дания, а страната е била ротационен председател на Европейския съюз. Вчера Путин разказа случката по време на директната линия с граждани и допълни, че части от разговора са били публикувани. Това предизвика остра реакция от говорителката на НАТО Оана Лунджеску, която го обвини, че се опитва да отклони вниманието от действията на Русия в Украйна.
Пред датската агенция обаче журналистът Кристофер Гулдбрансен казва, че той лично е закачил микрофона на Расмусен. Тогава журналистът е снимал документален филм "Фог зад кулисите". /"Сега"
"Бях закачил микрофон за пресконференция. След нея Расмусен отиде на среща с Путин, но не свали микрофона. Разговорът беше записан и използван във филма", казва Гулдбрансен и допълва, че по принцип Расмусен внимава да не носи микрофон в подобни ситуации.
Милиони за пътна безопасност стоят по сметки, а катастрофите у нас растат
Дата: 22/06, 20:43
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 20:40
Трима души са блъснали млад мъж от Лъвов мост
Дата: 22/06, 20:09
Черно море с първа тренировка в Трявна
Дата: 22/06, 20:02