Две години полицията не връща откраднато колело на собственика му


19/04/2014, 16:46

Млад столичанин вече две години обикаля институциите, за да си получи откраднатото колело, което за разлика от повечето случаи, е намерено от полицията, съобщи Нова телевизия.

Абсурдът е, че столичните полицейски управления не поддържат връзка помежду си, а крайното решение за връщането на колелото зависи от прокуратурата и съда. Колелото е откраднато от металната ограда на столичната улица „Неофит Рилски". Возилото е италианско, а второ такова няма в България, тъй като производството му е спряно, пише 24chasa.bg.

„Случи се началото на март 2012 година. Късно вечерта между 21-22 часа. На другия ден подадох жалба в 1-во РПУ", обясни пред телевизията собственикът Павел Видеков. Той разбира, че колелото му е намерено месец по-късно от интернет форум, в който колездачите споделят опита и несгодите си. Колелото на друг колездач е намерено и когато той отива за разпознаване в полицията вижда още 10 колелета, сред които и велосипеда на Павел.

„Разбрах, че се намира в 7-мо РПУ и си казах, сега ще отида да си го взема", обяснява Павел Видеков. Процедурата се оказва доста по-сложна. От 1-во РПУ разбират от Павел, че открадната вещ е при колегите им в 7-мо РПУ. Но тъй като е веществено доказателство, прокуратурата, или съдът трябва да позволят на Павел да си го получи.

„Знам, че има подсъдим, но финално решение няма", твърди Павел Видеков. След повече от 10 жалби до всички компетентни органи, Павел все още не може да получи колелото си. А и вече не го иска. Решен е, че след цялата одисея и да си го вземе, ще го продаде, защото вече твърде много е изстрадал покрай него.

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



САЩ изпращат най-голямата си ядрена подводница в Гибралтар
Дата: 12/05, 13:41

Денис Васин: Мачът Фратрия - Дунав е украшение за българския футбол
Дата: 12/05, 13:37

Собственикът на ударената от мълния къща: Изтряска силна гръмотевица и покривът пламна
Дата: 12/05, 13:291 Коментар

Взрив избухна близо до детска градина в Горна Оряховица
Дата: 12/05, 13:221 Коментар

Ася Панджерова подаде оставка като заместник-министър на образованието
Дата: 12/05, 13:161 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия