Три момичета, седем момчета, всичките на възраст 16 години, заедно с трима водачи, са блокирани в палатките си на Северния полюс, съобщи Интерфакс. Групата има съвсем малко продукти и гориво и е преминала на икономичен режим, тъй като не е ясно колко още ще продължи лошото време.
Силна снежна буря е причината за блокирането на експедицията. Условията са такива, че евакуацията и дори снабдяването с продукти е практически невъзможно. Положението се влошава от факта, че някои от младежите са с влошено здраве.
Блокадата продължава вече второ денонощие. Групата има само радиовръзка с континента. Очаква се подобряване на времето, за да се проведе незабавна евакуация.
Първи протест срещу Радев пред МС тази вечер
Дата: 27/06, 07:51
Двама възрастни мъже се удавиха в езеро
Дата: 27/06, 07:41
От Румъния до полигон „Ново село“ и обратно ще се придвижват чуждестранни военнослужещи за учение
Дата: 27/06, 07:33
Ново земетресение разтърси Венецуела
Дата: 27/06, 07:26