50 000 българи искат опрощаване на задълженията


22/04/2014, 21:00

50 000 души у нас са поискали данъците, както и другите им задължения към държавата, да бъдат опростени. Като причина за това те изтъкват изтекла 5-годишна давност. Най-много заявки има за отписване на глоби към КАТ, сочат данните на НАП.

От приходната агенция обаче предупреждават, че всяко пето подобно искане е неоснователно. Срещу тази група длъжници данъчните вече са започнали някаква форма на доброволно или принудително събиране в последния момент, преди да изтече 5-годишният срок.

Приходната агенция напомни също, че остават броени дни до крайния срок за подаване на данъчните декларации. Срокът изтича на 30 април. Около 200 000 сънародници още не са сторили това, информира bTV.

 

inews.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 28/06, 00:00

Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 28/06, 00:00

Австралиец е арестуван в Тайланд във връзка с открито тяло на 17-годишно момиче в куфар
Дата: 27/06, 23:58

Коди Гакпо и партньорката му Ноа ван дер Бай обявиха, че са загубили сина си
Дата: 27/06, 23:42

Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Дата: 27/06, 23:291 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия