Уникално светлинно шоу ще озари ветрохода „Калиакра”


02/05/2014, 14:40

Уникално светлинно шоу ще озари българския ветроход „Калиакра” тази вечер в морето край Варна. Баркентината ще се позиционира в района на Южен плаж около 21 часа с разпънати платна, брандирани с логото на Варна – кандидат за Европейска столица на културата 2019.

В 22 ч. започва атрактивно шоу с фойерверки до Морска гара, а преди това – в 20 ч., на сцената на порта ще бъде представен авторския спектакъл на Андрей Баташов „Ритъм”.

Организатор на SCF Black Sea Tall Ships Regatta е международната благотворителна организация Sail Training International (STI). Организатор от българска страна е Община Варна. Патрони на фестивалните дни в различните пристанища ще бъдат съответно: Росен Плевнелиев (Президент на България), Владимир Путин (Президент на Русия), Траян Бъсеску (Президент на Румъния). Регатата се провежда за пръв път изцяло в акваторията на Черно море и в нея участват 19 ветрохода от 9 страни. Надпреварата ще включва порт Варна, руските пристанища Новоросийск и Сочи и румънското пристанище Констанца.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Опитват да разбият градоносен облак, преминаващ над община Сливен
Дата: 12/05, 18:28

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 18:20

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 18:20

Район "Приморски" с предупреждение за Маратон „Варна 2026“
Дата: 12/05, 18:17

Пентагонът: Войната на САЩ в Иран досега е струвала 29 милиарда долара
Дата: 12/05, 18:06

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия