Ръгбистите на Варна вицешампиони при юношите старша възраст


04/05/2014, 17:21

Юношите старша възраст на Варна станаха вицешампиони на България по ръгби, след като изгубиха на финала от НСА с 13:33 (6:14) в Габрово. За варненци есе вкара Волен Радушев, а 8 точки записа Стоян Солаков, който реализира два наказателни и един допълнителен удар. Момчетата на Пламен Киров бяха наградени със сребърни медали.

„Резултатът лъже, тъй като бяхме равностойни, въпреки че имаха 15 национали и по-голям опит. При 6:7 в края на полувремето можехме да поведем с 13:7, но реферът сбърка в тяхна полза и те се оттеглиха на почивка при 14:6. През второто полувреме се откъснаха с 23:13,  момчетата ни направиха всичко възможно да се върнат в мача, но не успяхме. Не знам защо реферите бяха от София, като единият е състезател на НСА, въпреки че в Габрово има квалифицирани съдии. Не че реферите повлияха върху резултата, но в дребни ситуации измъкваха съперника. Много съм доволен от нашите ръгбисти и ги поздравявам. Искам специално да обърна внимание на трима – Волен Радушев, Стоян Солаков и Боян Пенчев, които оставиха сърцето и душата си на терена“, заяви за petel.bg наставникът на варненския тим Пламен Киров.

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



От Румъния до полигон „Ново село“ и обратно ще се придвижват чуждестранни военнослужещи за учение
Дата: 27/06, 07:33

Ново земетресение разтърси Венецуела
Дата: 27/06, 07:26

Иран обеща "бърз и решителен" отговор на новите американски удари
Дата: 27/06, 07:21

САЩ удариха Иран
Дата: 27/06, 07:14

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 27/06, 07:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия