Чобанов: Няма да оставим болниците без пари


15/05/2014, 15:53

"Изпълнението на приходите от здравни осигуровки върви отлично и планът за годината ще бъде изпълнен. Ресурсът, който е обещан по бюджет, ще бъде осигурен на здравните заведения и като цяло на системата на здравеопазването". Това каза министърът на финансите доц. д-р Петър Чобанов в Шумен.

Той коментира днешния символичен протест на лекарите, както и дефицита в здравната система. "Не обичам да се меся в ресорите на колегите си. Има министър на здравеопазването, от друга страна - надзорен съвет на НЗОК, които работят съвместно за справянето с проблемите на системата, както и за по-ефективно използване на средствата", посочи Чобанов. 

По думите му усилената работа между институциите ще продължи с цел отбелязване на положителни резултати по отношение на оптимизацията на системата и нейното нормално функциониране, информира БТА. "Да се говори колко ще е дефицитът в тази система през май е рано, тъй като мерките са предприети и се очакват резултатите", отбеляза министърът. 

Той припомни, че през миналата година, когато правителството е трябвало да се намеси, болниците не са останали без финансови средства. "Независимо, че поехме един бюджет в средата на годината, ние предприехме съответните мерки и успяхме да отделим необходимия ресурс", подчерта Чобанов.

 

inews.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Прогноза: Бури и градушки застигат страната ни до дни
Дата: 09/05, 23:42

Путин е готов да се срещне със Зеленски и в трета страна, но при определено условие
Дата: 09/05, 23:351 Коментар

Битката за трофея от Висшата лига се завърза като по филмов сценарий
Дата: 09/05, 23:28

Григор Димитров тренира с баща си във Франция
Дата: 09/05, 23:21

Търговци: След 10-ина дни ще излязат българските череши. Хубавите ще са между 7-8 евро за килограм
Дата: 09/05, 23:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия