снимка: "Блиц"
Близки, приятели, колеги, познати, почитатели и студенти се сбогуваха днес с големия български актьор Венцеслав Кисьов и го изпратиха в последния му път с аплодисменти. Близо два часа продължи поклонението в столичния храм "Св. Седмочисленици", информира "Блиц".
Сред опечалените бях министърът на културата Петър Стоянович с дясната си ръка, бившата тв водеща, Гергана Стоянова, депутатът от БСП Янаки Стоилов, Илка Зафирова, Аня Пенчева, Нона Йотова, Деси Бакърджиева и Йоана Буковска. Най-близкият му приятел през последните три години Атанас Семов бдеше над семейството на актьора.
Съпругата на Кисьов - актрисата Калина Попова едва стоеше на краката си. Тя също е болна от коварната болест, но докато беше жив Венци, беше забравила себе си. Сега мъката напълно е изпила силите й, тъгуваха нейни приятелки от актьорската гилдия.
От Народния театър, към който в момента се числи сцена "Сълза и смях", изпратиха венец, но не й официален представител. Венцислав Кисьов имаше близо 30-годишен стаж в трупата на "Сълза и смях" и беше дългогодишен директор на театъра, докато през 2010 г. тогавашният министър на културата Вежди Рашидов не реши да го направи открита сцена към Народния театър и Кисьов беше изхвърлен. Няколко месеца по-късно актьорът беше диагностициран с рак на белите дробове и въпреки че успя да се бори с него цели три години, загуби битката в понеделник.
Словашкият премиер пристигна в Кремъл за честванията на 9 май
Дата: 09/05, 12:30
Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21
ФИФА: Ще има три церемонии по откриване на Световното първенство по футбол
Дата: 09/05, 12:10
Везенков и Олимпиакос ще играят срещу Фенербахче на полуфинал в Евролигата
Дата: 09/05, 12:00