Покритият басейн към плувен комплекс „Приморски" ще бъде официално открит днес, предаде Дарик. Неговото изграждане започна в края на февруари миналата година, като първоначалният срок за изпълнение на обекта беше 6 месеца. Проблеми с документацията обаче забавиха пускането му в експлоатация.
Покритата част на комплекса заема площ от 1300 квадратни метра. Новият басейн разполага с 6 коридора, дълги по 25 метра, ще има две трибуни, 320 седящи места за зрители и фоайе за правостоящи. Спортното съоръжение има съблекални, бани и всички необходими санитарни помещения. Договорът за строителството е на стойност 2,493 млн. без ДДС. Изпълнител на проекта е дружеството „Аква гарант", а инвеститор - община Варна.
Това е третият етап от проекта за реконструкция и модернизация на комплекс "Приморски". С покритото съоръжение комплексът ще разполага с общо 3 басейна.
Спортът по телевизията в четвъртък 7 май
Дата: 07/05, 05:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 04:40
Хороскоп за четвъртък: Телец - ангажименти; Рак - спокойствие; Везни - кратко пътуване; Скорпион - проблеми; Водолей - внимание
Дата: 07/05, 04:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 04:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 04:00