Уважаеми учители, дейци на културата, учени,
Скъпи варненци,
Месец май за нас, българите, е особен месец. Месец на възраждането. Месец на духовността. На силата на народа ни. На общата ни увереност, че непрекъснатият стремеж към знания и наука, неизменно съхранен и предаван от поколение на поколение през вековете, води и продължава да води по пътя на успеха народа ни.
На днешния най-хубав български празник – 24 май - поздравявам всички учители за неуморния им труд и грижи към бъдещите поколения на България. Всички дейци на културата за красотата и емоциите, които създават. Научните работници за това, че дейността им ни нарежда на достойно място в света на иновациите.
Пожелавам на всички тях, на всички варненци, на всички българи да продължаваме да вървим по пътя на знанието, да не спираме заедно да работим, за да има България своето достойно място в Европа. Защото не друг, а ние сме спасили делото на братята Кирил и Методий. Защото не друг, а ние „сме дали нещо на света, на вси славяни букви да четат“.
И имаме още какво да дадем.
Честит празник!
Да пребъде България!
Доц. д-р Лидия Петкова
Председател на Градски съвет на БСП – Варна
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 07:30
Часове след примирието Киев бе подложен на масирана руска атака
Дата: 12/05, 07:27
Застреляха мъж в Германия, полицията издирва заподозрения
Дата: 12/05, 07:14
Обявиха жълт код за опасно време в 18 области
Дата: 12/05, 07:08
Иран предупреди, че е готов да преподаде урок на всеки агресор
Дата: 12/05, 07:04