Сръбският премиер: Щетите от наводненията са за 1 млрд. евро


23/05/2014, 13:19

Щетите от наводненията в страната възлизат на 1 млрд. евро. Това призна сръбският премиер Александър Вучич. Според него най-много поражения от катастрофалните наводнения има в енергийния и селскостопанския сектор.

"Ще ни бъде необходима международна помощ за възстановяване на икономиката", призна Вучич пред участниците на Донорската конференция в Белград. Нашето нещастие е толкова голямо, че може да се види от всеки един, добави сръбският премиер.

Сърбия очаква сериозна подкрепа за възстановяването на жп линията Белград-Бар. Поне 50 публични обекта, в повечето случаи училища и други 300, са почти разрушени. Поради наводненията на 158 хектара селскостопанска земя, ще се забави цялото производство на земеделска продукция. Поради тази причина, според Вучич, е необходимо по бързото въвеждане на икономически реформи. Поради щетите в енергийния сектор, Сърбия всеки ден купува ток за половин милион евро.

При наводненията са евакуирани 31 879 души. Най-застрашени са 1763 обекта, други 2260 са наводнени, други 39 общини също са пострадали от наводненията, което прави общо 1 643 832 пострадали сръбски граждани. Съборени са 30 моста, други 50 са отчасти разрушени. Най-много щети са нанесени на Коридор 10 недалеч от Димитровград, където щетите възлизат на 10 млн. евро. Димитровград се намира на 5 км от българската граница.

 

money.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Турски тир се преобърна в района на монтанското село Крапчене
Дата: 11/05, 19:101 Коментар

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 19:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 19:00

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 19:00

Спартак пусна в продажба билетите за градското дерби при дублиращите отбори
Дата: 11/05, 18:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия