Дъщерята на великия Тодор Колев: Баща ми си отиде разочарован и омерзен!


24/05/2014, 11:32

"Баща ми си отиде разочарован и омерзен от мястото, на което се живее. Много неща не му харесваха. Той беше тъжен. Усмивката, които българите виждата на сцената, в живота му я нямаше. Той беше тъжен клоун", каза в ефилра на "Тази събота" на Би Ти Ви дъщерята на Тодор Колев - актрисата Албена Колева. 

Българинът е доведен до състояние да се бори за хляба си за днешния ден. "Ние българите сме група изпаднали маргинали. Когато мислиш какво ще ядеш и дали ще го намериш, няма място да се издигнеш до култура и духовност", уточни Албена Колева. Няма държава с толкова лошо отношение към театъра, според нея. Дори Македония и Албания давала повече пари за културата, пише pik.bg. 

Тодор Колев приживе бил много скромен човек и през ума не му минавало, че някога може някой да изгради негов паметник. "Той знаеше в каква кочина живеем", уточни Албена. Тя не скри радостта си, че в Шумен, родният град на баща й издигат негов паметник. 

Албена Колева се сближила с баща си, когато била в гимназията. "Той не беше детишар. Не знаеше как да се държи с деца", призна тя. 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мариус Куркински: Това, което се случваше досега в политически аспект, наистина е на предела
Дата: 09/05, 11:48

Речта на Путин на парада на победата продължи точно 8,5 минути
Дата: 09/05, 11:41

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 11:40

Задържаха надрусан бракониер с незаконно оръжие край Медвен, излязъл на лов за сърни и елени
Дата: 09/05, 11:30

Много важен мач днес за "Черно море" на "Тича"
Дата: 09/05, 11:22

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия