Гледам на този вот като на доверие за продължаване на усилията за оздравяване на енергетиката. Това заяви министър-председателят Пламен Орешарски на брифинг в парламента, след като правителството му получи подкрепа на четвъртия вот на недоверие, предаде БГНЕС.
Оставката е в джоба ми от първия ден, когато ми гласуваха кабинета и с такова усещане трябва да бъде всеки премиер, вицепремиер и министър. В нашия случай като експертно-програмен кабинет това важи с по-голяма сила, отколкото за един партиен кабинет, каза Орешарски.
ГЕРБ винаги подбират слабите за тях теми, за да внасят вотове, смята премиерът. Аз не чух от страна на ГЕРБ никакви възражения срещу т.нар. проект "Южен поток". Напротив сред мотивите на вота беше забавянето на проекта - забавяне, което беше доста по от рано.
Персоналните промени в кабинета са наложителни, обяви още премиерът.
В отговор на журналистически въпрос премиерът заяви, че БСП е по-голямата измежду двете, които подкрепят кабинета и е напълно нормално той да подкрепя Мартин Шулц. Две дни по-късно имах разговор и с Жан-Клод Юнкер. Вече заявих, че принципно подкрепям кандидатурата на Юнкер, защото той има повече гласове от ПЕС, уточни Орешарски.
24 часа
Опитват да разбият градоносен облак, преминаващ над община Сливен
Дата: 12/05, 18:28
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 18:20
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 18:20
Район "Приморски" с предупреждение за Маратон „Варна 2026“
Дата: 12/05, 18:17
Пентагонът: Войната на САЩ в Иран досега е струвала 29 милиарда долара
Дата: 12/05, 18:06