Масово пазаруване на плазми преди Мондиала


02/06/2014, 09:01

Българите масово купуват плазмени и LCDтелевизори преди началото на Световното първенство по футбол в Бразилия на 12 юни. От водеща търговска верига у нас отчитат скок на продажбите на телевизори с 40 на сто в сравнение със същия период през изминалата година, съобщава в-к „Преса“.

Фирмите в бранша побързаха да отговорят на нарасналото търсене с изгодни оферти. Големи намаления на телевизори висок клас в порядъка на 20-30 на сто очакват клиентите. Също така продавачите ще предоставят възможност за ползване на лизинги без оскъпяване.

Според изчисленията на търговските вериги, през 2013 г. е имало сериозно увеличение на покупките на плазмени и LCD телевизори. Техният брой е надхвърлил 450 хил. бройки през изминалите дванадесет месеца, което е с 100 хил. бройки повече от продадените през 2012 г.

Търговците виждат причина за това в по-изгодните цени на продуктите, както и в извършената цифровизация. Заради нея много българи се се отказали от декодиращите устройства и са заложили на по-модерни телевизори.

 

http://econ.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мъж загина след падане от високо в София
Дата: 11/05, 19:58

Строителният бранш: Варна губи инвестиции заради административен блокаж
Дата: 11/05, 19:55

Германският министър на отбраната: Путин може сам да сложи край на войната, ако иска. Думите му може да са поредна измама
Дата: 11/05, 19:531 Коментар

Уикенд: Продават хижа "Петрохан" и къщата на Калушев на морето
Дата: 11/05, 19:49

Варненски експерт: Родното Черноморие остава по-изгодно от Гърция и Турция
Дата: 11/05, 19:49

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия