49 украински военни намериха смъртта си в сваления Ил-76


14/06/2014, 12:07

Четиридесет и девет украински военни са загинали, когато бунтовници свалиха транспортен самолет тази нощ над летището на източния град Луганск, предаде Reuters, позовавайки се на говорител на армията. Луганск е един от центровете на проруското сепаратистко движение в Източна Украйна, надигнало се срещу проевропейското правителство в Киев.

„В нощта срещу 14 юни терористи стреляха с противовъздушно оръжие и голямокалибрена картечница, сваляйки военно-транспортен самолет ИЛ-76, който се готвел да каца”, се съобщава в изявление на Министерство на отбраната (МО) на Украйна.

Данни за броя на жертвите не се съобщават, но говорителят Владислав Селезньов каза по-късно по телефона, че са убити 49 души.

Военната операция в Луганска и Донецка области продължава от средата на април. След президентските избори, проведени на 25 май, боевете станаха още по-ожесточени. Най-активните сблъсъци между украинските формирования и проруски настроените бойни части стават в Славянск, Луганск, Крематорск, Донецк и околностите. В боевете се включва и авиация, както и тежка военна техника. /"Блиц"

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кристиано Роналдо и Лионел Меси загубиха няколко милиона последователи заради мащабна кампания на Meta
Дата: 08/05, 02:001 Коментар

Глобяват Община Шумен за недостатъчен контрол на сметището
Дата: 08/05, 01:30

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 01:00

На 8 май църквата почита паметта на Свети апостол и евангелист Йоан Богослов, честват се имената на Йоан, Йоана, Иван, Иванка
Дата: 08/05, 01:00

Роналдо с гол номер 100 в саудитското първенство
Дата: 08/05, 00:45

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия