Двуметрова вълна премина през село Турия, баби и дядовци пищят


15/06/2014, 21:13

Около 16.00 часа над Средна гора се изсипа пороен дъжд. Всичкият водосбор тръгва по река Турийска и около 17.00 часа навлиза в село Турия с приливна вълна, която достига над 2 метра, предаде БГНЕС.

По пътя си водната стихия помита всичко като отнася оградите на хората и наводнява десетки къщи. Силното течение на реката отнася и два автомобила, в които за щастие не е имало хора.

Според кмета на община Павел баня Станимир Радевски щетите, нанесени от наводнението, се оценяват към момента на близо половин милион лева. Става дума за разрушени огради и силно повредена пътна настилка.

Екипи на пожарната и гражданска защита отводняват с моторни помпи дворовете на хората. Баби и дядовци пищят. Всеки бърза да спаси животните си. Пожарникари изнасят на ръце кози, овце, кучета, прасета. /"Пик"

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Верижна катастрофа на магистрала "Хемус"
Дата: 12/05, 19:42

Привикват българския посланик в Скопие заради термина "северномакедонски"
Дата: 12/05, 19:34

Транспортният министър въведе временни ограничения върху плащанията и поемането на нови задължения
Дата: 12/05, 19:27

Богомил Николов: Мерките за цените овластяват институциите, не потребителите
Дата: 12/05, 19:15

Градушка помля училище в Трявна, обявиха сряда за неучебен ден
Дата: 12/05, 18:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия