В район „Владислав Варненчик“ - на места по бул. „Трети март“ има събрана вода, към която са насочени машини, които да изпомпят събралата се течност. Наводнен е и подлезът на ул. „Янко Мустаков“, който вече е обезопасен.
Свличане на чакъл по бул. „Цар Освободител“ има в частта от кръстовището на Икономически университет до Летен театър Варна. От местната администрация на район „Одесос“ съобщават, че отсечката е проходима с повишено внимание. Свличане на отпадъци има в района на стара ЖП гара на ул. „Девня“.
В район „Младост“ са наводнени офиси в близост до гребната база и лодкостоянките на ул. „Девня“.
По-големи са щетите в район Приморски“, където има изронена асфалтова настилка по улиците „Подвис“, „Роза“ и „Евлоги Георгиев“. И трите отсечки са проходими, като шофьорите трябва да се движат с повишено внимание. От районното кметство съобщават, че вече се отводнява наводнения подлез на базар „Левски“. Свличане на чакъл и кална маса има по ул. „Христо Смирненски“, която също остава проходима.
Във всички райони, освен Аспарухово, има постоянно подаване на електричество и питейна вода. В района работят 6 багера, 4 камиона и 4 специализирани машини на фирма „Никман”, съобщават от общинското звено за защита на населението при бедствия.
ОБЩИНА ВАРНА НАПОМНЯ НА ГРАЖДАНИТЕ, ЧЕ МОГАТ ДА СЕ ОБРЪЩАТ ЗА ПОМОЩ И СЪДЕЙСТВИЕ КЪМ ОПЕРАТИВНИЯ ДЕЖУРЕН ПРИ ОБЩИНА ВАРНА НА ТЕЛ. 052-820-112, 052-820-204 И 052-820-016
Шестокласник от Добрич върна изгубена пенсия и показа, че доброто е живо
Дата: 12/05, 21:50
Русия тества новата си междуконтинентална ракета
Дата: 12/05, 21:44
Илиев: По-агресивни сме, скъсяваме дистанцията до хората и сме доволни от това нещо, има промяна
Дата: 12/05, 21:41
Тенчо Тенев: У нас няма сериозни санкции за нарушителите по пътищата
Дата: 12/05, 21:342 Коментара
Брегов: Обществото плаща пряко за бездействието и некомпетентността в съдебната система
Дата: 12/05, 21:25